Стиль лофт в інтер'єрі
Той, хто вперше вигадав лофт в інтер'єрі - це була дуже розумна людина. Звучить дещо «по-одеськи», однак, це саме той випадок, коли недолік зуміли перетворити на головну перевагу.
Але давайте все по черзі...
Лофт виник в США в середині минулого століття, і причиною його виникнення стало зростання цін на землю в центральних районах великих міст.
Міста збільшувалися. Ті ділянки, які в XIX столітті вважалися стовідсотковими околицями, несподівано опинилися майже у центрі міста.
Тому вартість землі, яку займали промислові підприємства, перевищила вартість самих фабрик разом з їхньою продукцією.
Фабрики перенесли за межі міст, і виникло наступне питання: ламати та будувати заново чи вчинити якось економніше? І ось тут хтось перший геніальний «по-одеськи» запропонував використовувати вже наявні колишні цехи у якості житла, а брутальний фабричний інтер'єр зробити головною фішкою - заодно і на ремонті заощадимо!
Це й було народженням стилю лофт - житлові приміщення з мінімальним оздобленням, але дуже просторі та за доступними цінами. У квартирах були відсутні перегородки та внутрішні стіни, а стелею служили промислові конструкції - несучі балки, трубопроводи, технічні комунікації та просто дах. Така адаптація виробничих об'єктів під житло і стала основою нового стилю інтер'єру, що отримав назву «лофт».
Характерні риси стилю лофт
Найхарактернішими рисами стилю лофт є:
- дуже великі вікна;
- незвично високі стелі в приміщеннях;
- відсутність в приміщеннях внутрішніх перегородок і вільне планування;
- грубі елементи оздоблення інтер'єру, які, проте, забезпечують стильність і комфорт приміщення;
- всі технологічні конструкції виставляються напоказ в якості незвичайних інтер'єрних рішень.
Особливе визнання стиль отримав в середовищі людей мистецтва: декораторів, художників, акторів і музикантів.
До речі, першими переваги таких приміщень оцінили саме художники та їхні агенти, тому галереї, майстерні та студії, розміщені в колишніх промислових об'єктах, сприяли популяризації та поширенню стилю лофт.
Однак, створюючи інтер'єр в стилі лофт, потрібно пам'ятати про його головну складнысть: створити комплексний стильний інтер'єр, а не атмосферу «дешевого хостела». Тобто ми обираємо лише якісні, абсолютно не дешеві, виготовлені з дорогих матеріалів предмети інтер'єру та меблі.
Загальний посил сучасного (!) Стилю лофт: я можу дозволити собі найдорожчі інтер'єрні рішення, але мені до серця простота та брутальність цього стилю. І взагалі, виробництво - це круто.
Оформлення інтер'єрів в стилі лофт
Оздоблення житлових приміщень в стилі лофт передбачає створення особливої атмосфери, яка властива промисловим будівлям, переобладнаним під житлові об'єкти.
Вільне зонування - це основа стилю. Як правило, перегородками відокремлюються лише особисті приміщення: ванна та санвузол, іноді спальня. Вся решта площі приміщення має повністю проглядатися, створюючи враження єдиного відкритого простору, де житлові зони розташовуються окремими острівцями.
Характерне оформлення поверхонь стін - бетон, груба штукатурка, а також штучно зістарена цегляна кладка. Все це створює ефект брутального шику та недбалості. Для різних ділянок стін прийнято використовувати і різне оздоблення, оскільки це сприяє зонуванню приміщення.
Кухня, виконана в стилі лофт, займає досить невелику зону, де на загальному тлі грубого оздоблення виділяється сучасна техніка. Стиль лофт передбачає використання будь-яких новинок побутової техніки.
Наявність фабричних елементів у оздобленні інтер'єру та аксесуарів промислового напрямку не приховується:
- вентиляційні шахти та повітроводи;
- несучі балки;
- електричні дроти та фурнітура;
- металоконструкції;
- груба цегляна кладка;
- водопровідні та газові труби та інше.
Все це обігрується в інтер'єрі та надає йому додаткової глибини.
Декор і освітлення в стилі лофт
Водопровідні, газові та інші труби, несучі конструкції та балки, які зазвичай в житлових приміщеннях прагнуть заховати під оздобленням, в інтер'єрах, виконаних в стилі лофт, прийнято спеціально виставляти напоказ. Це створює в приміщенні особливу індустріальну атмосферу.
Вікна, як правило, не прикрашають і нічим не завішують, цим досягається максимальна освітленість приміщення у світлий час доби. Використання жалюзі цілком допускається. Для штучного освітлення необхідно використовувати велику кількість одиночних світильників і краще для кожної зони окремо.
Потужне світло допоможе створити атмосферу промислового цеху.
Стиль лофт передбачає використання мінімуму меблів. Розміщувати їх потрібно вздовж стін і по кутах, аби вони не захаращували простір і не завадили огляду приміщення.
Меблеві гарнітури інших стилів в стилі лофт використовувати дуже складно, і раніше, ніж зважитися на таке поєднання, потрібно кілька разів обдумати передбачуваний результат.
Для оформлення стін використовують картини сучасного живопису, рекламні постери чи плакати. Графіті на стінах цілком доречні.
Стиль лофт не має на увазі використання безлічі предметів декору, розмаїття дрібних аксесуарів та інших дрібничок. Цілком достатньо, якщо ви прикрасите інтер'єр кількома акцентними великими об'єктами: вазою, скульптурою чи картинами. Але це мають бути дійсно авторські роботи високої якості.
Стиль лофт універсальний. Його з успіхом можна застосувати як для оформлення житлових приміщень, так і для інтер'єру кафе, ресторанів, майстерень і виставкових залів. Лофт - стиль для неординарних творчих людей, що цінують свободу і простір, і вважають за краще нестандартні рішення.
Популярне
Обставити дитячу кімнату... Як легко та просто це відбувається у тих батьків, хто має лише одну дитину. Дізнатися улюблені кольори свого малюка, запитати, які саме меблі він хотів би бачити у своїй кімнаті, співвіднести ці побажання з віком і перспективами на найближче майбутнє, та, в підсумку, прид ...
Ми завершуємо цикл статей про оформлення дитячих кімнат для двох дітей порадами на найскладнішу тему: як правильно оформити інтер'єр для різностатевих дітей. Ми вже обговорили варіанти, коли в родині підростає двоє хлопчаків чи дві дівчинки. Сьогодні зупинимося на випадку, про який мріють чи ...
Зелений - один з найбільш позитивних кольорів. Наша психіка сприймає його як самий натуральний колір, адже це колір самої природи. Листя, трава - все це зеленого кольору. А світло-зелений колір сприймається ще більш позитивно, адже це - колір весни. І літо, і майбутній урожай - все тільки попереду ...
Цього разу наш традиційний рейтинг буде корисний щасливим батькам двох дітей. Ми пропонуємо вам самі неординарні, на наш погляд, дитячі гарнітури, здатні захопити маленьких шукачів вражень і перетворити їхнє життя в захоплюючу пригоду. Якщо простір кімнати дозволяє, ви можете просто замовити впод ...