Скандинавський стиль
Скандинавія - регіон суворий і водночас дуже щирий, прекрасний у своїй простоті, зачаровує величчю природи. Долини гейзерів і гігантські вічні льодовики, національні парки і фіорди, старовинні міста і казкова архітектура... Скандинавія - це місце, яке з першого погляду підкорює вашу душу, і куди хочеться повертатися знову й знову.
Не дивно, що скандинавський стиль має таку популярність у дизайнерів інтер'єру, адже він легко знаходить шлях до серця практично кожного замовника. То ж давайте і ми розберемося з основними ознаками цього унікального стилю, що виник у північній частині Європи.
Головні риси скандинавського стилю
Скандинавський стиль зародився досить давно, але вперше цей термін був використано в 1954 році під час проведення виставки дизайну в Канаді і США.
Однак, як мінімум за кілька століть до цього моменту на півночі Європи чітко вимальовувався напрямок в оформленні житлових приміщень.
Суворий клімат диктував свої умови при створенні побуту скандинавів.
Невибагливі інтер'єри; меблі простих форм, виготовлені з підручних матеріалів; прагнення до теплоти та затишку в стінах власного житла - описуючи традиційний скандинавський стиль, ніби переносишся в будиночок лісоруба чи рибалки, загублений десь на березі холодного Північного моря.
Всю суть стилю можна передати двома словами: «світло» і «простота».
Бажання скандинавів створити в своєму будинку світлий інтер'єр цілком зрозуміле - на півночі Європи затяжні зими з явною нестачею сонця.
В таких суворих кліматичних умовах людям хочеться хоча б вдома насолоджуватися теплом і яскравими фарбами, а світлий декор - чудовий спосіб наситити приміщення повітрям і максимально зберегти сонячне світло. У скандинавському інтер'єрі колірні схеми такі ж прості і зрозумілі, як і сласне життя місцевого населення. Світло-сірий або білий - основні кольори, адже ці два відтінки найкраще відбивають світлові промені.
На тлі світлих стін і підлоги, що розширюють простір, особливо виграшно виглядають яскраві акценти та декоративні елементи. Аксесуари відіграють важливу роль, додаючи холодному інтер'єру нотки тепла та домашнього затишку.
В принципі, у цьому й полягає головна відмінність скандинавського стилю від холодного та млявого мінімалізму. Незважаючи на те, що в цих двох напрямках є багато спільних рис, інтер'єр в скандинавському стилі завжди індивідуальніший і підкреслено «обжитий», ніж строгий мінімалізм.
Меблі в скандинавському стилі
Головний пріоритет при створенні меблевих колекцій в скандинавському стилі - функціональність і лаконічність. Тут потрібно згадати про те, що скандинави першими впровадили ідею серійності у виробництво меблів. Завдяки цьому меблі для дому стали доступними всім верствам населення, а їхній стиль був зовсім не схожий на показну розкіш західної Європи.
Улюблений матеріал для меблів в Скандинавії - дерево. Чого-чого, а вже цього матеріалу тут вдосталь! Сосна, дуб, тік, береза - найпоширеніші породи дерева, причому їх використовують як в натуральному вигляді, так і фарбують у ті ж улюблені тони: білий, сірий, відтінки блакитного.
Практично всі меблі в скандинавському стилі виконано на ніжках. Це прийом дозволяє досягти тієї легкості, якою так і дихає увесь інтер'єр. Характерною рисою є велика кількість порожнього простору, де гуляє світло.
Ви ніколи не побачите скандинавський будинок, захаращений купою елементів меблів. Тут завжди швидше «недо», а зайвий непотріб взагалі не потрібен. Всі меблі практичні та довговічні, їх не багато і не мало.
Цього ж принципу «золотої середини» дотримуються і в декорі: жодної химерності, але й аскетизм тут ні до чого! Природність матеріалів, неяскраві натуральні відтінки компенсуються «вибухом кольору» в декорі: подушки, пледи, картини на стінах, абажури торшерів і настільних ламп. Однак аксесуарів теж небагато, інтер'єр не перевантажується безладним набором декору.
Спальня в скандинавському стилі
Для скандинавського інтер'єру характерна цілісність простору. Ви не зможете оформити в такому стилі лише одне приміщення в будинку, оскільки цей стиль плавно перетікає з кімнати в кімнату, поєднуючи воєдино всю площу будинку.
Дуже часто використовується відкрите планування, коли одне приміщення об'єднує в собі кілька функціональних зон: вітальня непомітно переходить в їдальню, а потім в кухню.
Мабуть, спальня - єдина відокремлена кімната у скандинавському будинку, тому до її меблювання підходять особливо ретельно.
У скандинавській спальні дотримуються головних принципів стилю - якомога більше світла та відкритого простору.
Інтер'єр невибагливий, як і весь уклад життя північних народів. Спокійні, врівноважені, твердо стоять на ногах і мають свою життєву позицію у всіх питаннях, люди Півночі прекрасно почуваються в таких інтер'єрах, де можна насолодитися домашнім затишком, не відриваючись від шанованої ними рідної природи.
Якщо і ви маєте нордичний тип характеру, то спальня в скандинавському стилі - це ваш варіант.
У спальні використовуються лише натуральні матеріали.
Меблі з деревини, обробленої за допомогою сучасних технологій, можливо, пофарбованої в світлі тони.
Декор теж может бути дерев'яним, причому тут перевага надається відкритій фактурі.
Окрема увага приділяється зоні зберігання. В очі нічого не кідається, все зайве надійно приховано в числених ящиках, плетених кошиках, місткиіх комодах. Шафи невисокі, але досить об'ємні для того, аби розмістити в них невибагливий гардероб.
У скандінавській спальні дуже багато текстилю: подушки, пледи, накидки, покривала. Природно, що тканини - лише натуральні: льон, бавовна, шерсть. Виняток становлять вікна, що в скандінавській спальні дуже рідко завішували гардинами. Максимум з текстилю, розміщеного на вікнах, - це напівпрозорий тюль чи рулонні жалюзі.
Живий, позитивний і дуже практичний, скандинавських стиль - це синонім комфортного інтер'єру, в якому можна зібратися з думками та зарядитися енергією для нових звершень.
Популярне
Обставити дитячу кімнату... Як легко та просто це відбувається у тих батьків, хто має лише одну дитину. Дізнатися улюблені кольори свого малюка, запитати, які саме меблі він хотів би бачити у своїй кімнаті, співвіднести ці побажання з віком і перспективами на найближче майбутнє, та, в підсумку, прид ...
Ми завершуємо цикл статей про оформлення дитячих кімнат для двох дітей порадами на найскладнішу тему: як правильно оформити інтер'єр для різностатевих дітей. Ми вже обговорили варіанти, коли в родині підростає двоє хлопчаків чи дві дівчинки. Сьогодні зупинимося на випадку, про який мріють чи ...
Зелений - один з найбільш позитивних кольорів. Наша психіка сприймає його як самий натуральний колір, адже це колір самої природи. Листя, трава - все це зеленого кольору. А світло-зелений колір сприймається ще більш позитивно, адже це - колір весни. І літо, і майбутній урожай - все тільки попереду ...
Цього разу наш традиційний рейтинг буде корисний щасливим батькам двох дітей. Ми пропонуємо вам самі неординарні, на наш погляд, дитячі гарнітури, здатні захопити маленьких шукачів вражень і перетворити їхнє життя в захоплюючу пригоду. Якщо простір кімнати дозволяє, ви можете просто замовити впод ...