Як доглядати за м'якими меблями?

Як доглядати за м'якими меблями?, фото

Довговічність меблів залежить не тільки від їхньої конструкції та якості, але й від правильного використання та догляду. Тому перед початком експлуатації пропонуємо вам ознайомитися з основними правилами експлуатації та догляду за меблями.

М'які меблі використовуються при оформленні та обладнанні призначених житлових приміщень.

М'які меблі відповідають вимогам ДСТУ 16371-93.

1. Для запобігання розшарування та деформації матеріалів зберігання та експлуатація набору корпусних меблів має відбуватися в приміщенні за температури не нижче + 50С і не вище + 250С при відносній вологості від 45% до 70%.

2. Не слід допускати прямого попадання сонячних променів на меблеві вироби. Тривала дія сонячних променів може призвести до порушення структурних характеристик і кольору окремих ділянок меблів.

3. Меблеві вироби мають бути розміщені не ближче ніж 1 метр від джерел тепла. Тривалий вплив цього фактора може привести до передчасного старіння чи пошкодження поверхні меблів.

4. Меблі слід використовувати за призначенням, відповідно до їхньої конструкції. Не слід допускати навантаження на елементи меблів. Максимально допустимі навантаження наведено в ДСТУ 16371-93.

5. При експлуатації висувних елементів і фасадів вертикального / горизонтального відкривання не допускати зайвих зусиль для відкривання-закривання, попадання сторонніх предметів в механізми.

6. Чистку м'яких меблів слід виконувати, суворо дотримуючись відповідних правил. Слід звертати увагу на матеріал оббивки (шкіра, шкірозамінник, тканина, флок) а також на наповнювач (еластичний пінополіуретан, пружинний блок, синтепон, поролон).

7. Вологе очищення меблів має виконуватися виключно для поліестерових тканин (склад 80-100% PL). Для вологого очищення меблів слід використовувати м'яку тканину або зволожену та добре віджату замшу. Завжди ретельно висушуйте (протирайте сухою тканиною) зволожені ділянки після закінчення чистки.

8. У разі віскозних тканин слід уникати вологого чищення через специфіку тканини, використовуючи сухі очисні матеріали. При неможливості усунення забруднення самостійно, необхідно звернутися в спеціалізовані установи хімічної чистки для сухого очищення оббивки м'яких меблів.

9. Слід пам'ятати, що бавовняні тканини дають усадку під час прання ( "ефект джинсів"), тому після очищення оббивку з бавовняних тканин необхідно розправляти.

10. Не слід допускати покриття меблів великим шаром пилу. Необхідно використовувати спеціалізовані засоби для догляду за тканиною, шкірою, шкірзамінником, і дерев'яними частинами меблів з ДСП, МДФ і масиву.

11. Доставка меблів має проводитися транспортними засобами, призначеними для таких цілей.

12. При установці та модернізації корпусних меблів необхідно користуватися послугами та консультаціями Виробника чи його уповноважених представників.

13. При виявленні будь-яких дефектів слід негайно повідомити Продавцю та припинити користуватися меблями до отримання від Продавця інструкцій.